Polietilenas, susitraukianti termoplevelė

Daugelis neįsivaizduoja, kiek rūšių polietileno plėveles vadinama vienu bendriniu pavadinimu. Norėdami pateikti savo klientams optimaliausią sprendimą pagal poreikius ir kainą, pirmiausiai išsiaiškiname, kokią medžiagą tikslinga naudoti. Šiuolaikinės technologijos iš kiekvienos rūšies leidžia pagaminti tuos pačius produktus, tačiau skirsis jų blizgumas, patvarumas, estetinis vaizdas.

LDPE plėvelė – tai pigiausia ir dažniausiai pasitaikanti medžiaga, naudojama apsaugai, produktų uždengimui nuo dulkių ir drėgmės, taip pat iš šios plėveles gaminami tiek maišeliai, tiek šiltnamių dengimo plėvelė.

MDPE plėvelė turi smūgių ir plyšimo pasipriešinimo savybes. Ji – mažiau jautri įpjovimams ir įtrūkiams, palyginus su HDPE. MDPE paprastai naudojamas maišams, susitraukiančiai termoplėvelei gaminti, kur reikalingas didesnis atsparumas, pakuojant produktus su aštriomis kraštinėmis.

HDPE plėvelė gali būti ir labai plona, jeigu ji naudojama produktams, kurie neturi aštrių kampų, dengti. Maišeliai, pagaminti iš HDPE plėvelės, bus stiprūs, bet ne tokie skaidrūs, jautrūs įplėšimui.

Pagal kiekvieno kliento poreikį plėvelę tiekiame įvairių matmenų, storių, skaidrią ar su spalva. Taip pat perforuotą, markiruotą, su spauda, įvairių formų ruošinių – juostos, pusrankovės, ar rankovės, bei gaminių – maišeliai, maišeliai su rankenomis, šiukšlių maišai, uždengimai paletėms, įspėjamosios juostos ir t.t. bei susitraukiančią termoplėvelę.

Termosusitraukiančios plėvelės

Termoplėvelė yra grupuojama pagal medžiagas. Yra keturios pagrindinės termoplėvelės rūšys: PVC, POF, PE, PP, bei keletas mažiau naudojamų kompozicijų.

Pagal įrengimą, kuriam naudojama, reikia pritaikyti plėvelės sulankstymą (ištisinė, rankovė, pusrankovė), žinoti kitas svarbias savybes, kaip slidumas, atsparumas, UV apsauga, perforacija, spauda.

PVC susitraukianti ir POF susitraukianti plėvelės pasižymi skaidrumu, gražiai atrodo aptraukus, gali būti labai plonos.

PVC1PVC susitraukianti plėvelė yra jautri temperatūrai, gali sutrūkinėti ar plyšti šaltyje (žemiau nulio), „susitraukti atgal“ t. y. atsipalaiduoti, jei bus sandėliuojama per karštai tam tikrą laiko tarpą. Spalva taip pat gali patamsėti, pagelsti, kai plėvelė yra sandėliuojama nevėsinamose patalpose vasaros metu.

Norint, kad pakuotės atrodytų gražiai, POF plėvelei reikalingas oro išleidimas (perforacija arba skylutės pakuotėje), ko nereikalauja PVC plėvelė, kuri savaime turi mažų angelių (sulydymo vietose). Tačiau PVC plėvelės sutraukimas toje vietoje, kur suvirinta susilpnėja, gali pratrūkti.

Siekiant gražiai aptraukti POF plėvele, reikia tiksliai taikyti temperatūrą, kaitinimo laiką ir tolygiai paskirstyti oro srautus, kad tarp plėvelės ir produkto gautųsi oro burbulas ir plėvelė nepriliptų prie produkto. Todėl, dirbant su ja, reikalingi tuneliai su dažnai kontroliuojama temperatūra ir paskirstomu oro srautu. Tuo tarpu PVC termoplėvelė lengvai pasiduoda aptraukimui.

thermo PETrečioji rūšis – susitraukiantis polietilenas PE skiriasi nuo pirmųjų dviejų tuo, kad jis neprilygsta nei blizgesiu, nei plonumu, jam trūksta skaidrumo. Tačiau tai – pigiausias pakavimo sprendimas, todėl plačiai naudojamas sunkioms ar didelių gabaritų prekių grupėms, kaip mineralinio vandens butelių pakavimui.

Vienos iš populiariausių PP žaliavos gaminių, OPP ir BOPP plėvelės, naudojamos maisto pakavimui, pramoninių prekių aptraukimui. Šios plėvelės puikiai susilydo, todėl etikečių gamybai (ant gėrimų butelių) nereikia naudoti papildomų klijų.

opp1PP termoplėvelė pasižymi ypatingu patvarumu, skaidrumu. Ja supakuotas maistas puikiai matomas ir atrodo estetiškai. Ant šios plėvelės galima naudoti aukštos kokybės spaudą. PP yra puikus pasirinkimas maisto, medikamentų pakavimui bei kitoms pramoninėms prekėms.